31 marca 2023 OMG

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć i nagrań

Chcesz, żeby Twoje zdjęcia i nagrania wzbudzały większe zainteresowanie wśród odbiorców? Twój profil na Instagramie potrzebuje ujednolicenia wyglądu? Trafiłeś we właściwe miejsce! Wybraliśmy aplikacje, które są darmowe, dostępne na IOS oraz Android i bardzo proste w użytku, a efekty jakie dostarczą Twojej firmie, są bezcenne. Chwytaj za telefon i przetestuj sam!

 

Aplikacje do edycji zdjęć

VSCO to darmowa aplikacja do obróbki zdjęć na smartphonie. Można w niej skorzystać z gotowych presetów, czyli przygotowanych efektów, które automatycznie zmieniają wygląd zdjęcia. Jednak chcąc osiągnąć konkretną barwę oraz klimat zdjęcia, warto dostosować nasycenie, kontrast, cienie, strukturę zdjęcia itd. specjalnymi suwakami. Program umożliwia dostosowanie wyglądu zdjęcia pod oczekiwania użytkownika. Wszystkie wprowadzone zmiany zapisywane się automatycznie, a gotowy projekt jest dostępny w prywatnej galerii w edytorze. W każdej chwili obraz można zapisać w pamięci urządzenia.

https://funlifecrisis.com/vsco-editing-tutorial/

 

Tezza to aplikacja stworzona przez Tesse Barton, jedną z najbardziej rozpoznawalnych influencerek w świecie fotografii i postprodukcji. Program stworzony przez nią, oferuje darmowe presety oraz templaty, które są przydatne m.in.: do poprawy rozdzielczości obrazu lub otrzymania efektu vintage fotografii. Umożliwia również dostosowania finalnej wersji zdjęcia do wymagań użytkownika dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi. Oprócz darmowej wersji aplikacji można również skorzystać z płatnej subskrypcji, która odblokowuje dodatkowe opcje edycji oraz presety stworzone we współpracy ze znanymi markami.


https://www.shoptezza.com/pages/tezza-app /

 

Pics Art to aplikacja, która umożliwia dodanie najciekawszych efektów. Wystarczy jedno kliknięcie i osoba na zdjęciu znajdzie się obok wieży Eiffla. W tej aplikacji wszystko jest możliwe. Funkcji jest tak wiele, że z początku można się w nich lekko pogubić. Na YouTube dostępne są filmy instruktażowe, które będą bardzo pomocne w osiągnięciu konkretnego efektu.


https://www.rickyspears.com/app/best-photo-editing-apps/

 

Adobe Lightroom Mobile – tak, można korzystać z Adobe Lightroom BEZPŁATNIE na telefonie. W darmowej wersji dostępne są wszystkie najpotrzebniejsze funkcje dla początkującego użytkownika. Edytor umożliwia korzystanie z gotowych efektów oraz specjalnego panelu edycji. Aplikacja pozwala na zachowanie sposobu edycji w formie własnych presetów. Co znaczy, że przy kolejnej obróbce zdjęć wystarczy jedno kliknięcie i materiał do publikacji w mediach społecznościowych jest gotowy.


https://www.engadget.com/2017-03-06-adobe-lightroom-mobile-raw-hdr-capture-dng-files.html

 

Przydatne aplikacje do montażu filmów

CapCut to narzędzie najchętniej wykorzystywane przez twórców publikujących na TikToku. Obsługa programu jest bardzo prosta i dostępna w języku polskim. Aplikacja świetnie sprawdzi się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z montażem filmów. CapCut umożliwia wydzielenie muzyki od wideo pobranego np. z TikToka. Dzięki temu możliwy jest montaż filmu z wybranym nagraniem. Podczas obróbki wideo można przyciąć jednym kliknięciem lub zmienić kolejność poprzez przytrzymanie interesującego nas nagrania.


https://appsprobox.com/this-is-capcut-the-app-to-edit-video-stories-and-tiktoks-that-is-sweeping-ios-and-android/

 

Inshot jest najpopularniejszą aplikacją do montowania nagrań na telefonie. Aplikacja oferuje wiele ciekawych możliwości m.in.: dodawanie muzyki, nakładanie na siebie dostępnych filtrów, tekstów oraz efektów. Dzięki nim nagranie wygląda bardziej profesjonalnie. Posiada również możliwość dostosowania rozdzielczości nagrania pod medium społecznościowe, w którym będzie opublikowane. Wystarczy wybrać konkretne logo z listy dostępnych. Użytkownik ma również możliwość wykupienia wersji pro, w której dostępne są dodatkowe opcje edycji oraz zanika znak wodny w pobranych filmach.


https://www.applicazioni.it/inshot-editor-video-professionale/

 

Instagram umożliwia edytowanie nagrań bezpośrednio w aplikacji. Jest to pierwsze miejsce, w którym użytkownik ma możliwość tworzenia i obróbki Reelsów. Wideo może zostać nagrane pod konkretny dźwięk lub sklejone z filmów przechowywanych w galerii. Dostępnych jest również wiele efektów oraz podstawowych narzędzi edycji takich jak: ustawianie nasycenia barw, dostosowanie tempa oraz przejść między nagraniami. Jednak chcąc publikować bardziej profesjonalne nagrania warto skorzystać z najlepszych aplikacji, w których edycja plików zajmuje znacznie mniej czasu, a łatwy w obsłudze interfejs jest sporą pomocą w montażu.


https://later.com/blog/stories-highlights-convert-to-reel/

 

To tylko kilka programów dostępnych na rynku. Jednak w naszej opinii oraz innych użytkowników, na ten moment nie ma na rynku lepszych, darmowych programów dających tak wiele możliwości edycji zdjęć i wideo. Na pewno każdy początkujący edytor będzie zadowolony z dostępnych funkcji oraz otrzymanych efektów. Nie pozostaje nic innego jak przetestować samemu, który program okaże się najlepszy dla Ciebie.

Contact

Wprowadź swój marketing
na poziom OMG.

+48 609 060 656

Contact