12 czerwca 2021 OMG

Landing Page – optymalizacja sprzedaży

Podstawowe informacje.

Czym jest Landing Page?

Ogólnie rzecz biorąc Landing Page (LP) to strona docelowa, na którą przekierowany jest użytkownik. W kontekście działań marketingowych jest to dedykowana strona internetowa  w ramach odpowiedniej kampanii marketingowej.

Landing Page jest unikatową stroną, często znacznie różniącą się od strony internetowej macierzystej firmy. Może mieć zupełnie inny układ, wizualizację czy też wielkość. Ma też przede wszystkim określony wąski cel – który jest esencją kampanii marketingowej, w której został wykorzystany. I o tym musimy przede wszystkim pamiętać.

 

Landing Page – cele.

Cele stron docelowych mogą być różne. Jednak nadrzędnym celem jest wywołanie odpowiedniej reakcji u użytkownika.

  • Zostawienie danych kontaktowych (Lead).
  • Rejestracja w serwisie
  • Zapis do newslettera
  • Udział w ograniczonej czasowo promocji (np. konkurs, loteria, wyprzedaż)
  • Typowa sprzedaż produktów lub usług
  • Informowanie (edukowanie) potencjalnych klientów

Zastosowań LP jest o wiele więcej. Jednak wszystkie one zaspokajają narzucone wytyczne danej kampanii marketingowej.

 

Jakie kampanie wykorzystują Landing Page?

Zacznijmy od typowych. Są to dobrze znane kampanie linków sponsorowanych (AdWords), displayowe a także kampanie newsletterowe. LP świetnie sprawdza się także na Facebooku a ponad przeciętne rezultaty daje wykorzystanie funkcji Lead Ads. Landing Page może być także przedłużeniem kampanii telewizyjnych, radiowych, outdoorowych. Przy dobrze skrojonym komunikacie i szczypcie kreatywności można osiągnąć bardzo dobry wynik.

 

Landing Page = konwersja.

Najchętniej wykorzystywane landingi są ukierunkowane na przeliczanie konwersji – czyli LP, które nakłaniają do pozostawienia kontaktu (lead) lub stricte do sprzedaży. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Realizacja tych dwóch założeń daje realny i wymierny zysk danej firmie. Wszystko doskonale przeliczone co do 1 grosza. Można powiedzieć, iż narzędzie doskonałe  (o ile odpowiednio wykorzystane).

 

Cechy dobrego Landing Page.

Weźmiemy na warsztat LP, nastawiony na konwersje. Oprócz tak oczywistych kwestii, iż wizualizacja LP powinna być spójna z resztą reklam danej kampanii, ważnych jest także kilka innych elementów.

  • Istota LP – całemu projektowi tej strony powinna przyświecać jedna myśl . Wszystkie kwestie, informacje, rozplanowanie elementów, CTA – służą temu, aby osiągnąć założony cel kampanii.
  • Jeśli celem jest zostawienie kontaktu to najważniejszym aspektem LP jest formularz kontaktowy, za pomocą którego użytkownicy przesyłają swoje dane. Musi być on czytelny, mieć odpowiednie wymagane pola do wypełnienia (np. imię, nr tel. i e-mail) oraz musi się znajdować w kluczowym miejscu na stronie.
  • Mniej znaczy lepiej. Nie kopiujmy tych samych oklepanych informacji z naszej strony głównej. Zaprezentujmy inne informacje, lub podobne jednak w zupełnie innej, bardziej atrakcyjnej formie. W dzisiejszych czasach, gdzie jesteśmy co krok bombardowani tonami nowych informacji – czas jest czynnikiem bardzo istotnym. Jeśli cały projekt LP będzie zbyt ciężki, za długi – istnieje duża szansa, iż współczynnik konwersji będzie na niskim poziomie. Pamiętajcie o dwóch istotnych rzeczach: Ludzie nie czytają, tylko skanują tekst (oszczędność czasu) – dlatego forma jak i długość ma znaczenie; 2. Obraz dociera do mózgu 30 000 razy szybciej niż sam tekst.
  • CTA – mam wrażenie, że o tym elemencie powiedziano już dostatecznie wiele, a mimo wszystko nader często spotykam się z pominięciem go. Must have w przypadku LP. Nawołujmy do podjęcia działania – Wyślij! Sprawdź! Zostaw dane a skontaktujemy się z Tobą! Serio, to pomaga.

Poniżej przykładowy Landing Page firmy SILVERHAND – lead generation. Zwróć uwagę na wyeksponowany formularz kontaktowy.

 

Jeśli chcesz zoptymalizować swoją sprzedaż wykorzystując kampanie marketingowe on-line, Landig Page jest tym czego szukasz. Odpowiednio przygotowany jest gwarancją sukcesu. Dzięki niemu możemy precyzyjnie wyliczyć koszty – i sprawdzić czy podjęte działania marketingowe są skuteczne. Jeśli jeszcze nie korzystasz z wielkich możliwości sprzedażowych Internetu – to najwyższa pora o tym pomyśleć. Pamiętaj, iż konkurencja nie śpi a lepiej być o krok przed nią. Marketing on-line nie jest przyszłością – to jest teraźniejszość.

, , ,
Contact

Wprowadź swój marketing
na poziom OMG.

+48 609 060 656

Contact